Replays
StarCraft 2
BroodWar
Heroes of the Storm
Random

Добра или лоша дата е - 1944.9.9 за България, според вас?

Warlord_bg  -  
За много голяма част от нашите сънародници събитията на 1944.9.9 са докарали само хубаво на страната ни. За всеки е имало работа (е в магазините не е имало голям избор но..), спокойствие, училищата са били пълни, к.к. Златни Пясъци е преливал от загорели рускини, чехкини, полякини и т.н. България е била една от най-бързо развиващите се страни в целия свят, а спорта е носил наистина големи успехи! По татово време сме имали и армия (да, армия), която да ни пази от турците, които видиш ли всеки момент е можело да я пресекът. Ракетите СС23 са били насочени към южната ни съседка, имали сме стотици танкове, хеликоптери жива сила, която все пак така и не влиза в употреба - за наше голямо щастие. И най-важното, което е според мен - хората са били много повече човеци, от колкото сега. Някой веднага ще ме обвини, че съм русофил, защото видиш ли в наше време да кажеш това е все едно да признаеш престъпление - но не, не съм. А сега какво става вече 26 години - демокрация или възможноста всеки да покаже себе си в най-добрата светлина, да изпъкне пред другите, да забогатее, да заведе жената на екзотична почивка или просто да и хвърли 200 лева да отскочи до мола. Аз много се радвам, че ми е дадена тази възможност да живея по това време, в което мечтите не са неосъществими, както е било преди 89та година. Гледам да бачкам здраво, пък каквото ще да става...От друга страна Чърчил(който лично аз ненавиждам) го е казал "Демокрацията е най-лошата държавна форма, с изключение на всички останали"

Днес е 11.09.2015 година - една също толкова интересна дата. Какво мислите вие за това ?
11.09.2015 17:47
Редактирано от Warlord_bg на 11.09.2015 17:52

Lid  -   
Warlord_bg написа:
Днес е 11.09.2015 година - една също толкова интересна дата. Какво мислите вие за това ?

https://www.youtu...5IyLisDffk

а също така "Българи и Руснаци на тази дата кръвта си те проляха за свободата ! "
11.09.2015 17:54
Редактирано от Lid на 11.09.2015 17:57

PRADA  -   
Aми 11 Септември е интересна дата, да ! Политиката на сегашната империя САЩ доведе до такива неща. Наблюдаваме как в света има хора, нямащи елементарни човешки права, живеещи без най-необходимото за да оцеляват - вода, храна, медикаменти и т.н, докато в щатите имат молове за плюшени мечета МОЛОВЕ ... и си водят кучетата на фризьор за 200$, и не само те ... всички бели и развити страни носим вина за това.
И този фарс, води до отведен удар, лошото е, че когато бедните се мобилизират и искат промяна, все се намира някой да ги яхне и всъщност промените така и не идват, само се сменят играчите.
11.09.2015 19:16
Редактирано от PRADA на 11.09.2015 19:21

INf3cted 
Роден съм на 09.09. , ликувайте българЕ.Затварям темата.
11.09.2015 20:10

Facebook       Twitter       От 18.11.2007      За съдържанието       Пиши ни