Replays
StarCraft 2
BroodWar
Heroes of the Storm
Random

NtLanSec.exe ?

Jens 
Тия дни имах един от най-честите проблеми, с които се сблъскват интернет потребителите.
"- Имам Skype, но не отваря страници"

Няма да задълбавам с възможните проблеми за това. При мен той се казва NtLanSec.exe. Процеса се пуска сам
и реже доста голяма част от добре познатите ни портове
като сигурни са 80,8080 , а и някои други. Вижда се в Task Manager на Windows и след като се килне всичко тръгва както му е реда. След неопределено време се пуска отново сам. Като папка го вади, че е в C:\windows\system\
, но реално там няма такова exe. До каквото успях да се докопам в интернет беше това http://blog.smrad...1/ntlanse/ . Оказва се, че е нещо ново. Въпросната антитирусна наистина го спира, но през няколко минути изкача прозорец, че засича нещо от типа x.exe или c:\windows\system32\j .

Ако има някой с подобен проблем, намерил е решение или предлага такова да пише в темата.

Антивирусни от по-добрите за сега не го хващат, както и онлайн сканирането на техните страници.
29.11.2008 21:13
Редактирано от Jens на 29.11.2008 21:14

nighOn  -  
dosta gadno *pro_vankata* razbrah 4e i xaxo ima su6tiq problem
29.11.2008 21:31

Jens 
UPDATE: Понеже гадината е много упорита, а и аз. Да добавя още какво може тя. Имам два харда, като съм я хванал на единия, последва инсталация на чисто нов Windows на другия хард. Гадина се прехвърли и на новия.
В линка по-горе има временно решение на проблема. За сега се мъча да я уморя и чакам за някво решение в нета.
ПС: Тука грешката беше моя.

ПС2: Или тази гадина преинстал не я лови. ( вероятно не е така, но не е изключено )
29.11.2008 21:43
Редактирано от Jens на 29.11.2008 21:45

Jens 
Мога да ти препоръчам това за момента:

1: Килваш процеса
2: Слагаш Antivirus Avira

Но единсвтеното, с което помага Avira, е че ще килва процеса вместо теб. Напрактика нищо, но може да се ползва компютъра.

Кажи с каква операционна система си? И ако е Xp с кой
сървиз пак си ?
29.11.2008 23:18

CopyMyDNA 
emi to i az imah toq problem :D
30.11.2008 13:21

Jens 
От каквото разбрах това го лепят само XP потребители със
SP2, без основните security updates за windows-а. SP3 нямат този проблем. За оновните антивирусни не знам дали почнаха да го ловят, но ето решението.

Решение:
1: Kill NtLanSec.exe от Task Manager
2: Avira antivirus + last update ( free )
3: Scan + Clean
4: Reboot
5: Update на Windows-а , като не преминавате на SP3, а
само слагате security updates.
6: Reboot
7: Готови сте !

Забележка: Почти съм сигурен, че SP3 също върши работа, но после в зависимост с какъв XP сте може да се наложи да си търсите нов patch за Windows.
30.11.2008 13:54

Jens 
Кажи дали го махна ? Ако има някви проблеми питай.
02.12.2008 14:02

Facebook       Twitter       От 18.11.2007      За съдържанието       Пиши ни